Telefony s ohebným displejem už se pomalu zabydlují na trhu a pokud nemáte hluboko do kapsy, tak si nějaký ten kousek od Samsungu, Huawei nebo Motoroly můžete jednoduše pořídit. Tedy pokud nemáte OPRAVDU hluboko do kapsy. Do budoucna se u OLED panelů snad dočkáme i levnějších cen, ale nejde o jediné dostupné ohebné displeje. Už před pár lety se totiž na technologických veletrzích vesele předváděly ohebné ePaper displeje, které se ale zatím stále nedostaly na trh do reálných produktů.

A to je samozřejmě obrovská škoda a poměrně záhada, protože využití by bylo poměrně široké. Zdaleka by nemuselo jít jen o čtečky e-knih, ale klidně i o chytré nositelnosti. V minulosti jsme měli možnost vidět některé pokusy s e-ink displejem a z mého pohledu šlo i velmi zajímavé nápady. Výhody extrémní výdrže díky nízké spotřebě jsou prostě pro něco podobného jako dělané. A o čtečkách samotných není třeba mluvit, protože pokud patříte mezi aktivní čtenáře, tak už určitě nějakou vlastníte. Ohebné displeje by je pak posunuly ještě do vyšší třídy použitelnosti.

Výrobci jsou totiž schopni produkce už poměrně velkých ohebných ePaper displejů. Aktuálně třeba firma E Ink oznámila velký 10.3-palcový ohebný ePaper displej, který je dokonce vybavený podsvícením. V této velikosti se už pak budeme blížit standardním rozměrům knihy a jeden z argumentů proti čtečkám by tak mohl padnout. Mnozí totiž stále preferují klasickou knihu právě kvůli pocitu při držení. Tak snad se toho někdo brzy chytí, protože ignorování této technologie je prostě věčná škoda.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.