Jak jsme se před pár dny mohli dozvědět, Xiaomi chystá na 11. srpna/augusta velkou online akci u příležitost oslav 10. výročí založení společnosti. Na ní bude představena celá řada novinkových produktů. Mezi nimi by neměl chybět ani vlajkový stroj Xiaomi Mi 10 Pro Plus. To, že bude tento telefon představen je už nyní potvrzeno. Ovšem došlo ke změně jeho názvu na Xiaomi Mi 10 Extreme Commemorative Edition.

Nový název Xiaomi Mi 10 Extreme Commemorative Edition je sice poněkud dlouhý, ale podle výrobce by měl zdůraznit výjimečnost telefonu a také to, že je vyroben speciálně k desátému výročí. Sama společnost to potvrdila na čínské síti a také už vyvěsila pozvánkový teaser k této události. Lei Jun, CEO Xiaomi, vysvětluje, že výběr tohoto názvu pro novinkový telefon má zdůraznit jeho exkluzivitu. Přístroj by totiž měl být tím, co od prémiových telefonů očekávají všichni fanoušci společnosti Xiaomi. Je zároveň i jakýmsi poděkováním fanouškům, že byli Xiaomi věrni celých dlouhých deset let.

Jak a proč došlo ke změně názvu telefonu tedy už víme. Jak na tom ovšem bude se specifikacemi? Ty, až na několik málo výjimek, potvrzeny nejsou. Proto musíme vzít za vděk jen tím, o čem se zatím spekuluje. AMOLED displej by měl mít úhlopříčku 6,67 palce, FullHD+ rozlišení a obnovovací frekvenci 120 Hz. Jako procesor by měl být použit Snapdragon 865 nebo SD865+ s 12 GB RAM a 512 GB interního úložiště.

Baterie by měla mít kapacitu 4500 mAh a údajně i podporu rychlého nabíjení s výkonem 120 W. Bezdrátové nabíjená by mělo mít výkon 55 W. Neměla by chybět ani podpora speciálního herního režimu Game Turbo. Foto výbava by také měla být skvělá a údajně by primární snímač hlavního fotoaparátu měl mít 108 Mpix. Ale skutečně jde jen o spekulace, takže budeme muset ještě pár dnů počkat na potvrzení těchto parametrů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.