Před pár dny se na internetu objevily informace a plná nůše spekulací, že by OnePlus Nord nemusel být jediným midrange modelem z jejich nabídky pro tento rok. Měli jsme dokonce možnost vidět i povedené rendery založené na dostupných střípcích vědomostí. Podle některých analytiků se dokonce pracuje hned na dvou midrange modelech OnePlus, přičemž první z nich označený jako Aurora (nebo Billie) se už mihl i ve výsledcích benchmarku Geekbench. Dnes ho pak následoval druhý takový model, tentokrát označený jako OnePlus Clover.

Samozřejmě není zdaleka jasné, zda se jedná o reálný kus nebo jen výplod divoké fantazie některého z fanoušků. Tomu druhému by nasvědčoval detekovaný hardware, protože podle Geekbench by měl být OnePlus Clover vybaven Snapdragonem 660, Androidem 10 a 4 GB RAM. To už je na dnešní dobu hluboko pod midrange parametry a zejména procesor už je to opravdu výběhový. Další možností je pak určitě i špatná detekce a identifikace toho správného „železa“ v Geekbench, protože podobné případy už jsme tu také měli.

Údajný OnePlus Aurora (Billie) se očekává vybaven Snapdragonem 690 s podporou 5G sítí, takže v případě Cloveru by šlo o pořádný krok zpátky. V případě snahy OnePlus o aktivitu i v doposud neprobádaných segmentech trhu by ale teoreticky mohlo jít o reálný extra levný model. Každopádně vše berte s velkou rezervou, protože na Geekbech se toho objeví často hodně velmi diskutabilní kusy. Jako například nedávno i údajný OnePlus 8T s 8 GB RAM a Androidem 11. Takže raději počkejme a uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.