Dalším telefonem, který byl prezentován na akci „Galaxy Unpacked“, je skládací Samsung Galaxy Z Fold 2. Jeho první generace byla představena na začátku roku, ovšem její cesta na trh byla poněkud trnitá. Přístroj měl problémy se sklopným mechanismem displeje, které se nakonec vyřešily a první Fold se i přes svou cenu stal poměrně úspěšným. Druhá generace tohoto skládacího modelu je vylepšena ve všech směrech, takže její uvedení na trh by snad nemělo být ohroženo.

Vnější a vnitřní displej

Samsung Galaxy Z Fold 2 sice nebyl představen se vším všudy a výrobce jen nastínil některé parametry, ale přesto se na ně podíváme. Detailní uvedení telefonu by mělo proběhnout online na začátku příštího měsíce. Už ale na první pohled je jasné, že si výrobce dal záležet a připravil ohebný telefon, který bude naprosto přesně odpovídat tomu, co uživatelé od takového stroje očekávají. Oba displeje jsou plně funkční a menší z nich má 6,2 palce a je typu Super AMOLED. Došlo tedy k pořádnému navýšení velikosti ve srovnání s první generací a displej nyní zabírá celý přední panel telefonu ve složeném stavu. Rámečky jsou velmi úzké a v horní části obrazovky se nachází „díra“ pro 10 MPix kameru. Zadnímu panelu dominuje obdélníkový modul fotoaparátu se třemi snímači a LED bleskem. Senzory mají rozlišení třikrát 12 MPix.

V rozloženém stavu má vnitřní Dynamic AMOLED displej úhlopříčku 7,6 palce. I zde je to mírný nárůst oproti předchozí verzi, která měla 7,3 palce. Opět zde najdeme „díru“ pro 10 MPix kameru. Výrobce uvedl, že obrazovka je vyrobena z ultra tenkého skla UTG, které by mělo zlepšit flexibilitu a omezit praskání při skládání. Rozlišení displeje je 2208×1768 pixelů a obnovovací frekvence se zvýšila na 120 Hz. Vnitřní, ale i vnější displej má podporu HDR10+.

Další parametry

Vzhledem k tomu, že Galaxy Z Fold 2 je skutečně prémiovým přístrojem pohání jej procesor Snapdragon 865 Plus. Je tedy jasné, že podpora 5G nechybí. Kombinaci pamětí tvoří 12 GB operační paměti LPDDR5 a 256 GB interního úložiště UFS 3.1. V případě vnitřní paměti jde o snížení kapacity oproti první generaci, která měla 512 GB. Naopak kapacita baterie narostla na 4500 mAh a má podporu 25 W nabíjení přes kabel, 11 W bezdrátového nabíjení a 4,5 W reverzního nabíjení. Snímač otisků prstů je uložen na hraně přístroje. Konektivitu zastupuje kromě 5G i LTE, Bluetooth 5.1, NFC, GPS a Wi-Fi 6. Operačním systémem je Android 10 s nadstavbou UI 2.1.

Cena a dostupnost

Telefon bude ještě podrobněji představen 1. září/septembra a do prodeje by se měl údajně dostat zhruba v polovině příštího měsíce. Proto zatím nebyla jeho cena zveřejněna a také ani přesné datum zahájení prodejů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.