Dalším včera představeným produktem společnosti Samsung jsou chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3. Výrobce o nich tvrdí, že jsou zatím jejich nejlepším chronometrem v rámci zdravotních funkcí a různých monitoringů. Kromě toho mají hodinky i stylový design, který udělá dobrou službu nejen při sportu, ale i běžném nošení.

Design

Vzhled hodinek Samsung Galaxy Watch 3 s klasickým kruhovým ciferníkem působí luxusně. K tomu jistě přispěly i materiály, které byly použity při výrobě. Jde o nerezovou ocel, titan a kvalitní kůži. Ciferník je obtažen kovovou otočnou lunetou, která chrání sklo. Hodinky budou nabízeny ve dvou velikostech, a to 41 mm a 45 mm. Menší verze půjde do prodeje v barvách Mystic Bronze a Mystic Silver a větší pak v barvách Mystic Black a Mystic Silver. Přestože je samotný displej poněkud větší než u Galaxy Watch první generace, model Watch 3 by měl být o 14% tenčí, 8% menší a o 15% lehčí. Přidány byly i dvě korunky na pravé hraně, které slouží pro rychlé ovládání.

Hlavní parametry a funkce

Obě verze hodinek mají displej typu Super AMOLED. U menší verze má úhlopříčku 1,2 palce a u té větší 1,4 palce. V obou případech jej chrání sklo Gorilla Glass DX. Rozlišení displejů je 360×360 pixelů. K dispozici je více než 80000 ciferníků, které jsou uživatelsky přizpůsobitelné. Takže by si ten svůj měl vybrat každý uživatel.

Hodinky pohání dvou jádrový procesor Exynos 9110 s taktem 1,15 GHz, 1 GB operační paměti a 8 GB interního úložoště. Baterie má v případě menšího modelu kapacitu 247 mAh a u většího 340 mAh. Operačním systémem je Tizen Wearable OS 5.5, jehož součástí je velké množství funkcí. Ty lze ovládat jak dotykově přímo přes displej, pak pomocí korunek na hraně hodinek a nebo i otočnou lunetou. Ovšem nově lze ovládat hodinky i pomocí gest, respektive pohybem zápěstí. Hodinky mají certifikaci IP68, vojenský standard MIL-STD-810G a odolnost do 5ATM.

Jak bylo řečeno na začátku, Samsung je pyšný na to, že se mu podařilo nové hodinky doslova nacpat těmi nejlepšími zdravotními funkcemi. Je to například senzor SpO2 pro monitoring okysličení krve. K dalším funkcím patří monitoring krevního tlaku a monitoring EKG. Nechybí ani monitoring spánku. Nově přidaná je i funkce „detekce pádu“. Hodinky také analyzují sportovní aktivity jako je běh nebo chůze a mnoho dalších. Konektivitu zastupuje Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0, GPS, Glonass, Galileo, Beidou a NFC.

Cena a dostupnost

Hodinky se už od dnešního dne prodávají na americkém trhu a nepatří mezi ty nejlevnější. Menší 41 mm verze přijde na 399,99 dolarů. Větší 45 mm verze stojí 429,99 dolarů. Na českém trhu by měly ceny hodinek začínat na 11499 Kč a končit na 17499 Kč.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.