Společnost Xiaomi určitě patří mezi ty výrobce, kteří neustále pracují na vývoji nových technologií. S tím se samozřejmě pojí i patenty, které Xiaomi podává s železnou pravidelností. Na svém kontě jich má už spoustu, a to i přesto, že mnohé z nich se nedočkaly své realizace. Bude mezi takové patři i ten poslední?

Poslední patent společnosti Xiaomi totiž řeší odnímatelný displej u telefonu. Pokud si vzpomenete na dobu před několika lety, kdy se někteří výrobci pokoušeli na trh protlačit modulární přístroje, tak budete v obraze. Modulárními telefony se zabývala například společnost Google ve svém svého času populárním projektu Ara z roku 2016. Nebo vzpomeňme na modulární telefon Moto Z play z roku 2017. A něco podobného najdeme i v patentu Xiaomi, který byl včera zveřejněn.

Podle stránek LetsGoDigital má patent název „dvousložkový telefon“ a byl podán u Čínské národní správy duševního vlastnictví. K dispozici je i několik nákresů, který ukazují, že displej lze k tělu telefonu připojit pomocí několika pinů. Přesto může displej fungovat i samostatně. Oddělitelná obrazovka nemá žádný výřez ani „díru“ pro přední kameru. Naopak můžeme na jednom z nákresů vidět, že tělo telefonu bez připojeného displeje má v horní části dva kamerové otvory, LED blesk a výřez pro sluchátko. V dolní části jsou dva piny pro připojení obrazovky.

Využití odnímatelného displeje

Na papíře vypadá tento patent jistě zajímavě, ovšem jaké by mohlo být jeho praktické využití to těžko říci. Mohlo by se možná jednat o jakési zakomponování přední kamery pod displej, ale v tomto podání se to zdá být dost nepraktické. Displej by také mohl podporovat bezdrátové nabíjení, ale i tato varianta je poměrně nepravděpodobná. Odpojený displej by také mohl být používán jako hledáček pro kamery uložené na těle telefonu, nebo jako dálková spoušť propojená přes Bluetooth. Ovšem i tato možnost je pro dnešní dobu rychlého focení značně nepraktická. Ale kdo ví, třeba Xiaomi má daleko jiné a praktičtější využití tohoto patentu. A nebo taky ne a zůstane jen u náčrtů na papíře.