Společnost Samsung v loňském roce rozjela produkci telefonů střední třídy ve svých řadách A a M. Tyto řady v letošním roce poctivě rozšiřuje a jedním z posledních vydaných přístrojů střední třídy je model Galaxy M31s. Ovšem vbrzku bychom se měli dočkat také telefonu Samsung Galaxy M51. Na tomto modelu už Samsung pracuje delší dobu a nyní dostává certifikaci FCC.

Samozřejmě certifikace FCC je především o potvrzení nabíjení. Podle výpisu by měl mít model Samsung Galaxy M51 rychlé nabíjení s výkonem 25 W (9V/2,77A). A podle kódového označení SM-M515F, se kterým je telefon certifikován, můžeme odhadovat, že půjde o nástupce modelu Galaxy M40. Ten byl vydán začátkem loňského roku. Tento údaj je zajímavý hlavně proto, že Samsung vypustil verzi Galaxy M41 a přeznačil ji rovnou na Galaxy M51.

A to by bylo, aby se někteří z tipařů už nepokusili o odhadnutí parametrů, které by mohl chystaný Galaxy M51 mít. Prý půjde o první Samsung telefon, který bude vybaven OLED displejem jiného výrobce. Mohl by být také prvním telefonem společnosti, který dostane baterii s obří kapacitou 7000 mAh. Hovoří se i o procesoru Snapdragon 730 s 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Zadní fotoaparát by měl mít čtyři snímače, kdy ten primární dostane 64 MPix. A kdy by mohl být tento telefon představen? V úvahu připadá akce Samsungu s názvem „Life Unstoppable“. Ta by měla proběhnout na začátku září/septembra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.