Pokud se telefon dostane na stoly certifikátorů, obyčejně to znamená, že bude v dohledné době představen. V případě modelu Realme X3 Pro, který je momentálně certifikován platformou TÜV Rheinland, by to mohlo být signálem, že bude skutečně uveden v září/septembri na veletrhu IFA v Berlíně. Tato certifikace je nutná také proto, aby zařízení mohlo fungovat na evropském trhu.

A co vlastně bylo u Realme X3 Pro certifikováno? Jde o nabíjení telefonu. To by mělo být rychlé a jeho výkon by měl dosáhnout až na 65 W. Pravda je sice ta, že v certifikačním výpisu najdeme tento telefon pod kódovým označením RMX2170. Ale vzhledem k tomu, že se stejným označením už získal i certifikace EEC a Wi-Fi Alliance můžeme si být jisti, že jde skutečně o Realme X3 Pro. A víme také, že telefon poběží na systému Android 10 a bude podporovat Wi-Fi 802.11ac.

Ale vraťme se ještě na chvíli k výpisu TÜV Rheinland. Z něj kromě podpory rychlého nabíjení také můžeme zjistit, že přístroj bude vybaven duální baterií s jednotlivou kapacitou 2200 mAh. To dá dohromady celkem 4400 mAh. Další parametry částečně odhalila Tenaa a jde především o 6,5 palcový displej s „dírou“ pro přední kameru. Rozměry telefonu jsou 160,8×75,2×8,5 mm. Zadní fotoaparát by měl mít čtyři snímače. Další detaily o specifikacích zatím zůstávají v utajení, ale je pravděpodobné, že telefon bude nástupcem loňského X2 Pro a mělo by tedy jít o vlajkovou loď za dobrou cenu.