Čínský Huawei to vlastními službami HMS (Huawei Mobile Services) myslí vážně a ono jim v podstatě ani nic jiného nezbývá. Jako důsledek čínsko-americké obchodní války totiž ztratili přístup ke Google Services a musejí si tak vystačit z vlastních zdrojů. A podle všeho se jim to poměrně daří, i když za cenu miliardových investic a pobídek pro vývojáře. Nic není zadarmo a přesvědčit globální uživatele o bezproblémovém životu bez předinstalovaného Googlu není nic jednoduchého. Pomoci by k tomu měla i vlastní herní platforma GameCenter.

Herní platformu GameCenter Huawei představil oficiálně na začátku týdne a mělo by jít nejen o distribuční metodu, ale i o sofistikovanější centrum. Tvůrci totiž slibují po vzoru PC a konzolových platforem i exkluzivní obsah a extra bonusy. V první vlně budou k dispozici hlavně herní tituly známé hlavně na asijských trzích, ale Huawei se netají ambicemi i na globálním trhu. Mělo by se jednat o robustnější ekosystém než je herní platforma Googlu, která v jádru není až tak propracovaná.

Oficiální představení nové platformy bylo samozřejmě plné slibů a vzletných slov, ale konkrétních informací zase tolik nezaznělo. Sice tak víme, že vše bude pro začátek dostupné ve 33 státech na všech kontinentech, ale jejich seznam jaksi zatím není nikde k nahlédnutí. Takže ani nevíme, zda se vše dostane i do našich luhů a hájů. Každopádně jde o další jasný znak, že Huawei to se samostatností myslí vážně a jsou odhodláni nabídnout i globálním zákazníkům alternativní možnosti. Jejich telefony za to totiž stojí, což dokládají i slušná prodejní čísla posledních Honorů i u nás.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.