Výkonnostní žebříčky benchmarku Antutu patří mezi výrobci telefonů k velmi sledovaným, protože jde o prestižní záležitost jako stvořenou k reklamnímu chlubení. A v minulosti dokonce byla nejedna z velkých značek chycena při „optimalizacích“ svých telefonů právě pro potřeby tohoto benchmarku. Každý měsíc se tak dočkáme nového hodnocení, které je vypočítáváno jako průměr z dostupných výsledků, takže se občas telefony lehce posouvají. A jak jsme na tom v high-end a midrange kategoriích za letošní červenec ?

V podstatě bez nějakých extra velkých změn, protože většinou jde právě jen o posuny jednotlivých již existujících modelů. Nejvýkonnější kategorie je skoro až nudně ovládnuta procesorem Snapdragon 865, který je ve všech deseti kouscích v žebříčku. Na čele se stále drží OPPO Find X2 Pro a díky lepším červencovým průměrům jej pak následuje sesterské OPPO Find X2. Na třetí místo poskočilo Redmi K30 Pro ve speciální 12 GB edici a odsunulo tak pod sebe Xiaomi Mi 10 Pro. Uvidíme jak s pořadím zamávají čerstvě představená herní monstra se Snapdragonem 865 Plus. Už by to přece jen chtělo změnu.

Po dominanci Snapdragonů v high-end kategorii je pak pohled na střední třídu opět poměrně překvapivý. Jediným Snapdragonem je na poslední příčce přetaktovaný SD768, který se drží zuby nehty. Jinak je čelo ovládnuto procesory Mediateku s Dimensity 1000L (OPPO Reno3 5G) nebo Dimensity 820 (Redmi 10X a 10 Pro). Zbytek si pak rukou nerozdílnou rozdělí Kiriny 985 a 820 od Huawei. Samozřejmě jako vždy jde jen v Antutu o syntetické testy hrubého výkonu, které se nutně nemusí odrazit v celkové svižnosti telefonů v reálném nasazení. Ale i tak jde o podstatný ukazatel.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.