Společnost Xiaomi letos oslaví desáté výročí svého vzniku a v souvislosti s tím plánuje na 11. srpna/augusta speciální online akci. Samozřejmě na ní uvede několik nových produktů a také telefonů. Dost možná by mohlo dojít i na další letošní vlajkovou loď Xiaomi Mi 10 Pro Plus. Kromě toho se na této velké akci dočkáme i výročního projevu generálního ředitele společnosti, pana Leie Juna.

Zkrátka a dobře bude to velká sláva, takže by asi bylo jen správné na ní představit i model Xiaomi Mi 10 Pro Plus. Mluví se o něm už docela dlouho a na síť prosákly i některé z jeho stěžejních parametrů. Těmi jsou skvělá foto výbava, vysoká obnovovací frekvence displeje a také podpora herního režimu Game Turbo. I známý čínský tipař s nickem Digital Chat Station je přesvědčený o tom, že na výroční akci bude Mi 10 Pro Plus uveden. Mělo by totiž jít o super stroj, který je také přezdíván Super Large Cup.

Spekuluje se dokonce i o tom, že na Xiaomi akci bude představen i telefon dceřinné značky Redmi. Mělo by jít o top model Redmi K30 Ultra. Ten by měl být mixem parametrů prémiových telefonů a velmi přijatelné ceny. To by měl především zajistit použitý procesor z dílen MediaTek, Dimensity 1000+ s 6/8/12 GB operační paměti a až 512 GB interního úložiště. K dalším parametrům tohoto stroje patří 4500 mAh baterie s 33 W nabíjením. Dále také 6,67 palcový OLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Slušná bude i foto výbava, kterou zastupuje přední 20 MPix kamera a zadní fotoaparát s 64 Mpix snímačem. I když do velké Xiaomi akce už moc času nezbývá očekáváme, že se přece jen ještě před ní dozvíme nějaké podrobnosti o představovaných produktech.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.