Pomalu se nám začínají množit informace, certifikace a úniky pro nadcházející špičkový model od Xiaomi. Tím by samozřejmě mělo být Xiaomi Mi 10 Pro Plus, případně podle některých Mi 10 Pro Max. Včera firma potvrdila virtuální představovačku 10. srpna ku příležitosti 10. výročí založení a spekuluje se právě v této spojitosti i s představením nové vlajkové lodi značky. A dnes se nám do spárů dostaly další malé střípky informací ohledně výbavy tohoto telefonu. Prvním z nich je screenshot z certifikace TUV Rheinland.

Na tomto screenshotu je označen neznámý model Xiaomi s dvojicí 2250 mAh baterií a celkovou kapacitou 4500 mAh. A protože se u Mi 10 Pro Plus všeobecně očekává použití zbrusu nové 120W rychlo-nabíjecí technologie, tak by právě toto rozdělení dávalo smysl. Simultánní nabíjení rozdělené baterie je totiž pro novou technologii zásadní a díky tomu zvládne plně dobít telefon jen za zhruba 15 minut. Samozřejmě jde opět jen o logické dedukce, ale podle všeho by opravdu mělo jít o nové Xiaomi.

Další screenshot je z videa nahraného pomocí telefonu s kódovým označením Xiaomi M2007J1SC, které je opět spojené údajně s Mi 10 Pro Plus. Podle něj by telefon měl zvládat záznam 10-bit 8K videa s HDR10, takže bude foto/video vybavení na velmi solidní úrovni. Další očekávané specifikace zahrnují zakřivený 120 Hz AMOLED displej, procesor Snapdragon 865+, 48 Mpx hlavní foto senzor, ultra-wide čočku a periskopickou čočku s optickým zoomem. A telefon už se také mihl na Geekbench a Antutu, kde dosáhl impozantních 687k bodů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.