Softwarové aktualizace pro telefony rodiny Xiaomi / Redmi jsou na velmi solidní úrovni, protože se firma o svoji nadstavbu MIUI stará opravdu příkladně. Samozřejmě najdeme pár odstrašujících příkladů, jako třeba celá tragická anabáze s Mi A3, ale jde spíše o výjimky. Většinou tak jejich modely dostanou i nové verze Androidu s poměrně slušnou rychlostí, což fandové samozřejmě ocení. Dnes se nám ale dostal do rukou seznam telefonů ze stáje Xiaomi / Redmi, které update na Android 11 nedostanou. A jsou na něm i některá velmi překvapivá jména.

Na podobném seznamu se totiž očekávají spíše starší a výběhové modely, u kterých tak nejde o žádný šok v případě vypuštění moderní aktualizace. Ale vidět na něm velmi oblíbené kousky řady Redmi Note 8 a Redmi Note 7 určitě překvapivé je. Samozřejmě je nutné podotknout, že tyto telefony sice nedostanou Android 11, ale stále pro ně bude dostupná nová nadstavba MIUI 12 založená na jejich současné verzi systému. Takže laik v podstatě skoro nic nepozná. I tak jde ale o určitě zklamání, protože se jedná opravdu o velmi nedávné kusy. Které to tedy konkrétně jsou ?

  • Xiaomi Mi CC9e
  • Redmi Note 8 Pro, Redmi Note 8T, Redmi Note 8
  • Redmi-Note 7 Pro, Redmi Note 7/7S
  • Redmi 8, Redmi 8A Dual, Redmi 8A
  • Xiaomi Mi Mix 3 5G
  • Xiaomi Mi Mix Alpha

Nová generace MIUI 12 by měla přinést celou řadu změn a vylepšení, jejichž soupis je opravdu úctyhodný. Dočkáme se nového režimu Dark Mode 2.0, překopaného šetřícího režimu, nových animovaných tapet, vylepšených možností zabezpečení soukromí nebo aplikace fotoaparátu. Tvůrci také zapracovali na přehlednosti možností nastavení a dojde i celkově lepší animace UI. A v brzké budoucnosti by se už MIUI 12 mělo pomalu začít dostávat na všechny ohlášené podporované telefony.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.