Hodnocení recenzenta

Tablety nejsou ještě úplně mrtvé. Huawei MetaPad 10.4 zastane úlohu univerzálního domácího pomocníka velmi zdatně. Jestliže u finální verze výrobce odstraní nekompatibilitu pera M-Pencil a nedostatky v systému, připočtěte si k závěrečnému hodnocení jeden bod navíc.

6.5
x/10

Na konci dubna světem proletěla zpráva o představení nového tabletu Matepad 10.4 z dílny čínské společnosti Huawei. K nám do redakce doputoval předprodejní vzorek včetně doplňkového pera M-Pencil, které má být s tabletem kompatibilní. Proč jsem použil podmiňovací způsob a jak na mě novinka zapůsobila vám napoví následující recenze Huawei Matepad 10.4 v podobě krátkého videa.

VIDEO RECENZE HUAWEI MATEPAD 10.4

UKÁZKOVÉ SNÍMKY

ZÁVĚR

Ač se segment tabletů stále více propadá, najdou i zajímavé modely, které tak trochu jdou proti tomuto trendu. Výjimkou není ani tento Huawei Matepad. Pokud bude v produkční verzi dostatečně odladěný systém včetně podpory pera M-Pencil, bude vám tablet dobrým společníkem. Díky velkému displeji může nenáročným uživatelům nahradit i domácí počítač. Počítejte však s tím, stejně jako u ostatních nových zařízení Huawei, že služby Googlu jsou zapovězené a budete se muset spokojit s omezenou nabídkou oficiálně dostupných aplikací, nebo je shánět porůznu z neoficiálních zdrojů.

Za zapůjčení tabletu k recenzi děkujeme oficiálnímu českému zastoupení značky Huawei v České republice. Tuto testovanou verzi bez podpory LTE pořídíte za 8 990 Kč, za model s datovými přenosy si 1 000 Kč připlatíte.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.