Společnost Motorola pomalu připravuje k uvedení další telefony. Kromě jiného by to měly být přístroje z řady Moto E. Některé z nich se už dokonce objevily v databázi Google Play Console. A další model, konkrétně Moto E7 Plus, je právě nyní testován na benchmarkové platformě Geekbench. Z testovacího výpisu se jako vždy o parametrech mnoho nedozvíme, ale přesto se pojďme podívat aspoň na ty hlavní.

Moto E7 Plus i přes svůj název bude, stejně jako loni modely řady E6, levným telefonem se skromnou výbavou. Testy Geekbench prošla verze se 4 GB operační paměti a operačním systémem Android 10. Přesný typ procesoru, jako vždy, není uveden. Mělo by jít o osmi jádrový čipset s taktem 1,80 GHz. Jeho označení je „Guam“. Stejný čipset by měl mít i přístroj Moto G9 Play a v jeho případě se spekulovalo, že jde o Snapdragon 662.

Ovšem výsledky Geekbench v4, kdy v Single-core testu dosáhl Moto E7 Plus na 1152 bodů a ve více jádrovém testu na 4373 body, jsou srovnatelné se skóre loňského Moto G7. Tento telefon je osazen Snapdragonem 632 a má také stejnou kapacitu RAM. Na potvrzení, který čipset nakonec E7 Plus dostane tak budeme muset ještě nějaký čas počkat. Zatím si můžeme nastínit další parametry, které se u tohoto telefonu očekávají. Displej by mohl mít úhlopříčku větší než 6,2 palce s kapkovitým výřezem pro selfie kameru. Snímač otisků zřejmě bude na zadním panelu, kde bude i vertikálně uložený hlavní fotoaparát se dvěma snímači a laserovým ostřením. A protože už E7 Plus prošel testy Geekbench, očekává se, že jeho uvedení by mohlo proběhnout po prázdninách.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.