Značka Realme už v minulém měsíci hlásila, že na začátku srpna/augusta představí novinkový telefon Realme V5. Mohlo by se tak stát už dnes, ale přestože telefonu odtikávají poslední hodiny do uvedení, byl otestován platformou Geekbench. Díky tomu máme už jasno, že výrobce u tohoto stroje použil nejnovější 5G procesor z dílen MediaTek, který je určen přístrojům střední třídy. Podle Geekbench bychom se u telefonu měli dočkat i minimálně dvou paměťových verzí.

Pojďme se tedy podívat s jakými parametry prošel Realme V5 testy Geekbench a jaké jsou jeho výsledky. A nejdřív se mrkneme na použitý procesor. Původně se čekalo, že výrobce sáhne buď po Snapdragonu 865, nebo po Dimensity 800. Ovšem chyba lávky. Tedy alespoň podle výpisu Geekbench by jej měl pohánět čipset Dimensity 720. Půjde tak po Oppo A72 5G o druhý telefon s tímto procesorem a zároveň tedy nepůjde o vlajkový stroj, ale zařízení střední třídy. To se jistě projeví i na jeho nižší ceně.

Je také známo, že jsou chystány minimálně dvě verze, které mají kódová označení RMX2111 a RMX2112. Rozdíl mezi nimi bude ve velikosti operační paměti. První z nich, který byl testován má 8 GB RAM, a to je na přístroj střední třídy slušné. Operačním systémem je Android 10. Očekává se i verze s 6 GB RAM a 128 GB interního úložiště, ale to bude potvrzeno až na dnešní představovačce. V rámci skóre v Geekbench 4 získal telefon v Single-core testu 2493 body a ve více jádrovém testu 6555 bodů. Další podrobnosti a potvrzení všech parametrů očekáváme už během dneška.