Nadstavby systému telefonů značky OnePlus jsou obecně pokládány asi za nejlepší dostupnou variantu Androidu a pokud jste někdy jejich telefon vlastnili, tak asi budete souhlasit. Existují ve dvou variantách, HydrogenOS je určen pro domácí čínský trh a OxygenOS pak pro globální zákazníky. Firma je také obvykle jednou z prvních, které zvládají bleskurychlou implementaci nových verzí systému od Googlu a ani Android 11 nebude výjimkou. Protože HydrogenOS 11 by měl být představen jen za pár dnů, 10. srpna.

OnePlus to oznámili skrze příspěvek na sociální síti Weibo a už za týden se tak čínský trh dočká HydrogenOS 11. Ten je samozřejmě založen na Androidu 11 a protože se jedná o verzi pro Čínu, tak neobsahuje podporu služeb Google. Ale mezinárodní verze s OxygenOS by neměla být o mnoho opožděna a spekuluje se o datu představení někdy v září. Což koresponduje i s oficiálním datem představení Androidu 11, které je naplánováno na 8. září.

O konkrétních vymoženostech HydrogenOS 11 / OxygenOS 11 toho zatím oficiálně není mnoho známo. Ale měli bychom se dočkat nativní podpory hojně vyžadované funkce AOD (Always-on-display), protože AMOLED displeje telefonů OnePlus to prostě potřebují. Kromě toho firma slibuje spoustu vylepšení a nových funkcí, včetně zbrusu nového tajemného „interaktivního konceptu“. Uvidíme které verze jejich telefonů budou podporovány, pro AOD se předpokládá nutnost alespoň OnePlus 6 nebo vyšší verze. Uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.