Podobně jako společnost Xiaomi i Huawei má svoji nadstavbu. Asi není třeba připomínat, že její název je EMUI a letos se můžeme připravit na její už 11 verzi. Ta bude, společně s HarmonyOS 2.0 a HMS Core 5.0, představena na vývojářské konferenci společnosti. Konkrétně jde o termín mezi 10. a 12. zářím. Upoutávka na tuto akci je k vidění kromě čínských sítí i na oficiálním twitterovém účtu společnosti.

Vývojářská konference Huawei zřejmě proběhne „živě“ a první vstupenky na ni by už ode dneška měly být v prodeji. Kromě výše uvedeného výrobce slibuje i představení nových technologií, různé diskuzní panely a mnoho dalších novinek. Upozorňují i na to, že se jim úspěšně daří vyvíjet vlastní ekosystém, který vychází z operačního systému HarmonyOS a vlastních aplikací a služeb HMS. Zaostřeno je i na vývoj 5G sítí, AI a globálního inteligentního propojení.

Společnost Huawei také poměrně nedávno oznámila, že připravuje vývoj aplikací pro rozšířenou realitu pro svá zařízení. Nově chystá i Huawei Computer Graphics Kit pro lepší 3D vykreslování u zařízení poháněných procesory Kirin. K tomu ještě přidejme i Audio Kit, Image Kit a nebo Video Kit. Je tedy velmi pravděpodobné, že i tyto novinky budou vývojáři na zářijové konferenci probírat. V rámci HarmonyOS 2.0 se očekává vyšší podpora pro více zařízení jako jsou počítače, hodinky a nebo dokonce i automobily. EMUI 11 by naopak měla nabídnou mnohá vylepšení pro telefony a tablety Huawei.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.