Po mnoha měsících odkladů a čekákání by dnes snad měl být už konečně představen telefon Google Pixel 4A. Pro ty z vás, kteří nechtějí čekat na oficiální představení tu máme kompletní specifikace, cenu a další podrobnosti o tomto přístroji. I když by se ale dalo jednoduše konstatovat, že vše potřebné už víme, protože Google si svá tajemství o chystaných telefonech příliš nehlídá.

Vše, co bychom měli o Google pixel 4A vědět zveřejnil poměrně důvěryhodný tipař Ishan Agarwal na svém twitterovém účtu. Podle jeho informací bude mít telefon 5,81 palcový OLED displej s FullHD+ rozlišením a poměrem stran 19,5:9. Displej by měl mít podporu Always On Display a Now Playing.

Jako procesor by zde měl být použit Snapdragon 730 s 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Baterie dostane kapacitu 3140 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 18 W. Rozměry přístroje jsou 144×69,4×8,2 mm při hmotnosti 143 gramy. Zadní fotoaparát má jeden snímač s 12,2 MPix, světelností f/1.7 a úhlem záběru 77 stupňů. Nechybí ani dvoufázová detekce pixelů a OIS.

Přední kamera má 8 MPix, clonu f/2.0 a 84° záběr. Fotoaparát může pořizovat videa v rozlišení 4K, podporuje snímání 30 fps a 108p 120 fps. A jaká by měla být cena telefonu? Poměrně vysoká, tedy alespoň  v USA. Tam by se měla pohybovat ve výši 349 dolarů. Google Pixel 4A by se měl dostat i na trhy do Velké Británie, Irska, Německa, Austrálie, Japonska a Kanady. Zároveň se také čeká, že společně s modely Pixel 5 bude vydána i verze Pixel 4A s podporou 5G, která by měla stát zhruba 500 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.