Japonští Sony v poslední době se svými telefony řady Xperia moc slávy nesklízejí, protože prodejní čísla jsou podle všech ukazatelů slabá. Dokonce se stále nepřestává spekulovat o úplném prodeji ztrátové mobilní divize. Ale podle posledních zpráv to ale Sony stále nevzdávají a mají na příští rok poměrně zajímavé plány. Část z nich poodhalili už v únoru ohlášením vlajkového modelu Xperia 1 II (číst jako Xperia One Mark Two), ale to hlavní nás ještě čeká. Možná se totiž dočkají milovníci menších rozměrů telefonů s pokračováním řady Xperia Compact.

Informace sice pochází jen z neoficiálního příspěvku na fórech Android Police, ale i některé další zdroje už ohledně něčeho podobného spekulovaly. Podle všeho by se tak Sony mělo příští rok vrátit ke konceptu tří rozdělených kategorií špičkových telefonů – Standard, Premium a právě Compact. Tedy v podstatě ke stejnému značení jako v minulých generacích modelů XZ. Přeznačovalo se s velkou slávou minulý rok, ale možná se ke starému rozdělení Sony nakonec ještě pokorně vrátí.

Podobné zprávy jsou samozřejmě rajskou hudbou pro všechny zájemce o (poměrně) menší telefony, kteří v současném výběru prostě nemají kam sáhnout. Ano, jednou z možností je iPhone SE 2020, ale iOS, případně některé nedostatky ledaskoho odradí. Řada Xperia Compact má navíc velmi bohatou historii a v dávné minulosti se jednalo o velmi populární kusy. Na takové Xperia Z3 nebo Z5 ještě dnes mnozí rádi vzpomínají. A protože se v této kategorii jedná opravdu o díru na trhu, tak by to pro Sony mohlo znamenat velmi lákavou možnost k návratu na výsluní.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.