Zítra se začne oficiálně prodávat dlouho očekávaný OnePlus Nord a podle všeho se tento midrange kousek opět velmi povedl. Tvůrci se po dlouhé době soustředění pouze na vlajkové modely odhodlali k produkci kousku pro střední třídu, který je tak konečně opět dostupný i cenově. A podle některých posledních zpráv by dokonce nemuselo zůstat jen u jednoho modelu… Poměrně známý leakster @MaxJmb totiž ve spolupráci s 3D grafikem vytvořil dokonce i údajné hrubé 3D rendery těchto telefonů.

Údajně se jedná o telefony s kódovým názvem „Billie“, ale pravděpodobně by se měly na trh dostat pojmenované jako Aurora v rodině modelů Nord. Existovat by měly skutečně hned dvě varianty, takže se dá očekávat standardní rozdělení na základní a Pro model. Designové rendery ukazují displeje s „průstřelem“ v levém horním rohu a podobným uspořádáním zadních fotoaparátů, jako má současný OnePlus Nord. Základní verze by měla mít dva zadní senzory a lepší varianta pak tři. A samozřejmě se nezapomene ani na ikonické hardwarové „šoupátko“ alert slider na boku telefonu.

Šéfové OnePlus nedávno vyhlásili do budoucna plány jen na produkci telefonů s vysokou obnovovací frekvencí displeje, ale není jasné, zda by do něj spadaly i další midrange kusy. Navíc není zcela potvrzené ani použití AMOLED displejů, i když ten se u jejich telefonů za poslední roky tak nějak automaticky předpokládá. Ale někde se šetřit prostě bude muset a displej by mohl být první na ráně. Co se týče vybavení, tak se nejvíce spekuluje o použití procesorů Snapdragon 690 5G. Co si o možných plánech na větší diverzifikaci OnePlus myslíte ?