Společnost Oppo vždy patřila k průkopníkům nový technologií. Mezi ně bezesporu patří i rychlé a super rychlé nabíjení. Momentálně na trhu kraluje jejich rychlé nabíjení s výkonem 65 W. Ale i to by se v dohledné době mohlo stát minulostí. To přesně ve chvíli, kdy se začne komerčně využívat technologie super rychlého nabíjení s výkonem 125 W. A právě tu nyní prezentují na veletrhu ChinaJoy v čínské Šanghaji. Díky tomu se s tímto super rychlým nabíjením seznámí hromada laické i odborné veřejnosti, protože veletrh ChinaJoy je v Asii jednou z největších akcí svého druhu.

A aby nebylo pochyb, že společnost Oppo patří skutečně mezi špičky ve vývoji rychlého nabíjení dokazuje i množství patentů. Jen od letošního dubna/apríla podala společnost více než 2700 globálních patentů v segmentu rychlého nabíjení. Na svém kontě má také několik již komerčně využívaných technologií rychlého nabíjení, jako je VOOC, SuperVOOC a AirVOOC.

Vraťme se ale k samotné technologii nabíjení s výkonem 125 W. Zástupci Oppo tvrdí, že z nuly na 41% nabije baterii s kapacitou 4000 mAh za pouhých 5 minut. Během 20 minut by tato baterie měla být nabita na plných 100%. Když je vypnutý displej a telefon v pohotovostním režimu zůstává teplota na 40°C. Tato technologie je kompatibilní s VOOC, SuperVOOC a protokoly PPS, PD a QC. Podporuje i 12,5A vstup, vícepólovou technologii a duální 6C baterie. Pomocí této technologie lze nabíjet jak telefony, tak i tablety nebo notebooky. Najdeme zde pět úrovní zabezpečení, takže jde nejen o rychlé, ale i bezpečné nabíjení. Snad jedinou vadou na kráse je to, že Oppo neuvedlo kdy přesně bude nabíjení s výkonem 125 W možno komerčně využívat.