Před dvěma dny jsme se dozvěděli, že společnost HMD Global, potažmo tedy Nokia, zamíří v září/septembri na veletrh IFA. Tam by měly být představeny tři telefony, které parametry spadají do základní a střední třídy. Ovšem vypadá to, že se nějakého nového modelu dočkáme už v srpnu/auguste. Na čínském Weibo se totiž objevila upoutávka, která zve na 4. srpna na čínskou představovačku. Co přesně bude uvedeno z teaseru však nezjistíme. Snad jen to, že to bude modré a půjde o telefon. Zároveň půjde o první telefon, který bude po více než roce představen na čínském trhu. Tím posledním uvedeným byl v roce 2019 model Nokia X71.

Přestože je upoutávka poněkud tajnůstkářská můžeme odhadovat, že by mohlo jít o přístroj s kódovým označením Nokia TA-1258. Ten docela nedávno dostal certifikaci Tenaa. Nečekejme však od tohoto telefonu zázraky. Jeho specifikace ničím výjimečným neoslní. Tedy kromě toho, že přístroj bude pohánět procesor čínské provenience Unisoc SC9863. Tento čipset tvoří osm jader Cortex-A55 a bude spárován s 3 GB operační paměti a 32/64 GB interního úložiště.

LCD displej má úhlopříčku 5,99 palce, rozlišení 1440×720 pixelů a poměr stran 18:9. Podle fotky čelního panelu zde chybí výřez nebo „díra“ pro přední kameru. Zadní fotoaparát má jen jeden 8 Mpix snímač a přední kamera je na tom stejně. S tím rozdílem, že její senzor má 5 MPix. I baterie má na dnešní dobu nižší kapacitu, a to 3040 mAh. S rychlým nabíjením nepočítejme. Operačním systémem je Android 10. Výbava je tedy velmi úsporná a je víc než jasné, že tomu bude přizpůsobena i cena zařízení.