Na začátku letošního roku vydala společnost Xiaomi svou řadu Mi 10. Ta obsahovala dva modely Mi 10 a verzi Mi 10 Pro. Přestože vlajkové lodi Xiaomi byly vždy vítány velmi vřele, letos mnohým fanouškům lehce spadla čelist. A to ve chvíli, když viděli, kolik telefony stojí. A co teprve, až bude představen poslední model této řady Xiaomi Mi 10 Pro Plus. Už jen název dává tušit, že ani tentokrát nepůjde o levný kousek.

O telefonu Xiaomi Mi 10 Pro Plus jsme se poprvé doslechli v polovině uplynulého měsíce v souvislosti s jeho foto výbavou a vysokou obnovovací frekvencí displeje. Sice se nečeká, že výrobce použije novinkový procesor Snapdragon 865 Plus a zůstane tak u Snapdragonu 865, ale i přesto by stále mělo jít o vysoce výkonný přístroj. Tipaři ovšem odhadují, že čipset bude přetaktovaný. Celkové výsledky v Antutu jsou totiž skutečně maximální.

Na to konto se nyní na Twitteru vyjadřuje i poměrně důvěryhodný tipař Ice Universe. Ten upozorňuje na to, že za vysokým výkonem by mohla stát optimalizovaná GPU. Dále také tvrdí, že telefon bude mít speciálně vyvinutý režim Game Turbo, na kterém spolupracovali vývojáři Xiaomi společně s týmem Qualcomm GPU, který vyvíjí grafické čipy. Tento speciální režim umožní uživatelům měnit výkon GPU podle jejich potřeb a přepínat mezi výchozím, úsporným, uživatelským a vysoce výkonným režimem.

Uživatelsky nastavitelná bude i frekvence video akcelerátoru, a to tak aby byla dosažena maximální rovnováha mezi kvalitou obrazu a výkonem. K dispozici bude i několik filtrů pro úpravu kvality obrazu. A pokud je to pravda a tipař se nemýlí, bude Xiaomi Mi 10 Pro Plus slušně výkonným herním strojem se speciálními funkcemi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.