Přestože se značka Vivo připravuje na představení modelu Vivo S7 5G, jejich další telefon Vivo X60s 5G je právě teď certifikován dánskou agenturou UL Demko. Kromě toho se ale také nedávno objevil ve výpisu Geekbench s kódovým označením V2006. Pokud tedy dáme dohromady oba dva výpisy, můžeme si udělat aspoň rámcovou představu o parametrech chystaného stroje.

Dánská certifikace ukazuje, že model Vivo X60s 5G bude podporovat rychlé nabíjení s výkonem až 33 W. Tato informace je určitě zajímavá už jen proto, že minulý měsíc byla představena řada Vivo X50. Dva telefony z této řady také podporují nabíjení se stejným výkonem. Navíc se počítá i s tím, že by se v dohledné době mohly přístroje této řady dostat i na trhy mimo Čínu. Dánská certifikace modelu X60s by mohla znamenat, že se i tento telefon podívá na globální trhy. Ovšem jeho představení v tak rychlém sledu po řadě X50 a také po chystaném uvedení Vivo S7 5G je docela nereálné.

Nám to ale nebrání se podívat na parametry, které se dají vyčíst z testování na Geekbench. Tam byl prověřen model s procesorem Snapdragon 765G, 8 GB operační paměti a systémem Android 10. Mohlo by to vypadat, že výrobce má tento čipset celkem v oblibě, protože jej dostaly i dva telefony řady Vivo X50. Také výsledky v Geekbench odpovídají použitému procesoru. V Single-core testu je skóre 637 bodů a ve více jádrovém testu je to 1985 bodů. Tím v této chvíli můžeme informace o modelu Vivo X60s uzavřít a čekat na další. Ty by se mohly objevit brzo, protože tipaři odhadují, že uvedení telefonu by mohlo proběhnout na konci září/septembra.