Před pár dny se začaly množit zprávy o možném spuštění cenově dostupného smartphonu Pixel 4A. Po mnoha zpožděních nám známý tipař Jon Prosser dal poslední aktualizaci o očekávaném datu. Jeho informace hovořila o tom, že telefon by se mohl dostat ven 3. srpna. A tak se i doopravdy stane. Google nyní potvrdil oficiální spuštění Pixel 4A, ale zajímavým způsobem.

Google potvrdil spuštění Pixel 4A 3. srpna

Gigant mezi vyhledavači totiž přidal novou webovou stránku na svém oficiálním obchodu. Je to stránka, na které uvidíte staré známé výrazy „lorem ipsum“. Webová stránka se ale skládá z malé hádanky, jejíž řešení má za následek odhalení data 3. srpna. Chcete-li si to vyřešit, vše, co musíte udělat, je vybrat barvy v souladu s oficiálním logem Google.

Až hádanku vyřešíte, zobrazí se vám text o čekání na telefon a datum 3. srpna. Ačkoli žádná z těchto informací nemluví primárně o Pixel 4A, můžeme bezpečné předpokládat, že se právě o tento telefon jedná.

Google tedy láká na svou nadcházející událost 3. srpna. Zbývá nám tedy už jen pár dní, abychom všechny tyto hádanky hodit za hlavu a dozvědět se vše oficiálně.

Očekávané specifikace

Pixel 4A

Protože informace o tomto smartphonu již v minulosti několikrát unikly, zhruba víme, co od něj můžeme očekávat. Google Pixel 4A by měl dorazit s AMOLED displejem o velikosti 5,81 palce, který bude mít rozlišení 2340 x 1080 pixelů. Displej bude mít výřez v levé části, kde bude umístěna přední selfie kamera.

Pod kapotou bude tikat chipset Snapdragon 730 ve spojení s 6 GB RAM a 128 GB interní paměti. Telefon zůstane u jednoho zadního kamerového modulu se senzorem 12,2MP. Pro selfíčka a videohovory najdete jednu přední 8MP kamerku. Zadní modul bude podporovat OIS a je schopen zaznamenávat 1080p videa při 30 fps, 60 fps, 120 fps a 720p @ 240 fps. Může také nahrávat 4K video při 30 fps.

Pokud jde o očekávanou cenu, dá se předpokládat, že ta bude někde mezi 400 až 500 dolary. Každopádně v následujících dnech bychom se mohli konkrétnějšího úniku s informacemi o ceně tohoto smartphonu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.