Stejně jako ostatní vlajkové lodě Galaxy, přijde i nadcházející Galaxy Note 20 ve dvou variantách chipsetů – Snapdragon 865+ a Exynos 990 SoC. Dříve jsme očekávali, že Samsung vyrazí na trh pouze s verzí Snapdragon, ale ukázalo se, že stále bude držet svoji vlastní řadu čipových sad. Na výpisu GeekBench se nyní objevila varianta Exynos Galaxy Note 20 Ultra. No a když se podíváme na skóre, někteří z nás mohou být zklamáni.

Galaxy Note 20 Ultra Exynos 990 – výsledky z Geekbench jsou zklamáním

V seznamu GeekBench se Galaxy Note 20 Ultra vynořil s 10 GB RAM, Exynos 990 SoC a operačním systémem Android 10. Pokud jde o skóre, podařilo se mu dosáhnout 928 bodů u jednojádrového testu a 2721 ve vícejádrovém testu. Již víme, že řada Galaxy S20 s čipovou sadou Exynos 990 je na tom hůř než její protějšky se Snapdragonem. Tato mezera ve výkonu tak značce značně snížila reputaci. Fanoušci Galaxy telefonů tak nakonec podepisovali petici, v níž žádali společnost Samsung, aby na svých vlajkových lodích již nepoužívala Exynos chipsety.

Abychom to uzavřeli, Samsung v současné době plánuje použití vylepšené verze Exynos 990 ve své řadě Note 20. Tak alespoň hovoří nedávné informacím. A podle těchto zvěstí má vylepšený Exynos lepší výstupy než chipset SD865+.

Ale tento první benchmark to zas až tak nepodporuje. A jestli takto přijde i finální verze, Samsungu to opět nepřidá.

Výkonnost Note 20 jako u S20

Skóre ukazují, že výkonnostní úroveň sestavy Note 20 je podobná jako u Galaxy S20. Mezera ve výkonu se tentokrát bude dále rozšiřovat u verze, která přijde se SoC Snapdragon 865+.

Jak to vše dopadne se řadou Galaxy Note 20 a zda se dočkáme vylepšeného Exynosu u těchto modelů se dozvíme již za pár dní. Samsung totiž představí celou sérii Galaxy Note 20 na nadcházející události Galaxy Unpacked 2020. Konference se bude konat 5. srpna. Vedle Note 20 uvidíme další kousky jako Galaxy Tab S7, Galaxy Z Fold 2, Galaxy Watch 3 a Galaxy Buds Live.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.