Xiaomi pod značkou Black Shark konečně představilo očekávaný telefon Black Shark 3S. Stalo se tak na předváděcí akci v Číně. Zařízení je dodáváno s upgradovanou obnovovací frekvencí displeje 120 Hz a rychlejším nabíjením. Ještě důležitější je, že Black Shark ve spolupráci s Tencentem provedl některá velká vylepšení, pokud jde o funkce.

Design Black Shark 3S je podobný jeho předchůdci a má 6,67-palcový AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Má 17ms dotekovou odezvu a 270Hz dotekovou vzorkovací frekvenci. Navíc si zachovává velkou část estetiky designu svého předchůdce.

Specifikace Black Shark 3S

Pod kapotou je zachován stejný procesor, tedy Qualcomm Snapdragon 865 5G. Ten je spárován s LPDDR5 RAM. Úložiště je však nyní upgradováno na UFS 3.1 ve srovnání s UFS 3.0 na Black Shark 3 Pro.

Pokud jde o kamery, má trojitý fotoaparát v podobném rozložení jako u modelu 3 Pro a specifikace jsou následující. 64MP hlavní kamera, 13MP ultraširoký senzor a 5MP hloubkový senzor. Pro selfíčka je na přední straně 20MP modul.

Black Shark 3S

Mezi další funkce patří interní engine pro hraní her a partnerství s Tencentem, které vyústilo k Tencent Solarcore. Dále pak sendvičový chladicí kapalinový systém pro lepší hraní. Podporuje 120 Hz na 13 hrách, včetně QQ Speed, Dungeon a Warrior Mobile Games, Ace Warrior, Under One Man, Dragon Fantasy, Running Kart, New Swordsman a další.

Společnost dále uvádí, že port USB 3.0 typu C lze použít pro zrcadlení obrazovky a připojiní se k větším displejům. Po stranách jsou herní tlačítka a rozhraní Joy UI podporuje funkce jako 3D zvuk, notifikace ve hrách a další.

To vše je podporováno 4 720 mAh baterií s podporou rychlého nabíjení 65 W pomocí typu C a 18 W bezdrátovým nabíjením. Nový Black Shark 3s běží na upgradovaném Joy UI 12 založeném na Android 10.

Black Shark 3S

Cena a dostupnost

Black Shark 3S je k dispozici v barvách Skyfall Black a Crystal Blue a je k dispozici v jedné verzi 12 GB paměti RAM. Dostanete však vícero možností interního úložiště. Konkrétně 128/256/512 GB. Cena je v přepočtu na dolary 573 za 12/128 GB, 616 dolarů za 12/256 GB a ​​687 dolarů pro 12/512 GB úložiště. Jedná se samozřejmě o ceny pro čínský trh.

V Číně je telefon již dispozici k předobjednávkám na Jingdong, Black Shark Mall a Xiaomi Mall. Jak to bude s jeho mezinárodní dostupností ještě ale nebylo oznámeno.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.