Telefony řady Oppo Reno 4 byly představeny v minulém měsíci, ale zatím jsou k dostání jen na čínském trhu. Ovšem krátce po jejich vydání se začalo hovořit o tom, že verze Oppo Reno 4 Pro zamíří vbrzku i na globální trhy. A to by se mělo stát už zítra, kdy bude Reno 4 Pro uvedeno na indický trh. Už nyní se ví, že indická, potažmo globální verze se od té čínské bude lišit v několika parametrech.

Asi tím zásadním rozdílem mezi čínskou a globální verzí Oppo Reno 4 Pro je použitý procesor. Zatímco čínskou verzi pohání Snapdragon 765G u té globální je použit Snapdragon 720G. Z toho jednoznačně plyne absence podpory 5G sítí. Těžko říci proč se výrobce rozhodl pro takový krok. Je to možná dáno tím, že v Indii je 5G stále v plenkách a telefon podporující tyto sítě by byl pro tamní zákazníky zbytečným luxusem.

Indická cena Oppo Reno 4 Pro

Podle twitterového příspěvku indického tipaře Abhisheka Yadava procesor SD720G doplní 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Yadava dále tvrdí, že telefon bude stát 32990 indických rupií, což je v přepočtu zhruba 440 dolarů. A taková cena je skutečně vysoká. Zvlášť proto, že procesor Snapdragon 720G najdeme i u telefonů Redmi Note 9 Pro a Redmi Note 9 Pro Max, které v Indii stojí přibližně 267 dolarů.

Levnější je na indickém trhu dokonce i OnePlus Nord, který má čipset Snapdragon 765G. Samozřejmě abychom jen nekritizovali, musíme také říci, že Oppo Reno 4 Pro má stále lepší specifikace než třeba zmíněné přístroje Redmi. Je to například zakřivený Super AMOLED displej s obnovovací frekvencí 90 Hz a nebo podpora rychlého nabíjení s výkonem 65 W. Jenže cena je pro mnohé kupce důležitá a konkurence je tu skutečně velká. Uvidíme s jakou výbavou, cenou a hlavně kdy se Reno 4 Pro dostane i na další globální trhy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.