Značka iQOO, což je vlastně jakási dceřinka Vivo, aktuálně pracuje na svém dalším telefonu a zdá se, že půjde o vlajkovou loď. Název přístroje by měl být iQOO 3 Pro. Ovšem zatím se v rámci různých certifikací a případně i testů Geekbench objevuje s kódovým označením V2024A. Přesně takto označen prošel i čínskou certifikací 3C.

Právě díky testům Geekbench a certifikaci 3C můžeme odhadovat některé parametry údajného modelu iQOO 3 Pro. Podle certifikačního výpisu by měl telefon podporovat rychlé nabíjení s výkonem 55 W a také 5G sítě. To je skutečně jen nezbytně nutné minimum parametrů, které výpis 3C uvádí. Pro ty další nahlédneme ale do testovacího výpisu benchmarkové platformy Geekbench. Tam se můžeme dozvědět, že telefon běží na operačním systému Andoid 10. Měl by mít 8 GB operační paměti, respektive takovouto kapacitu RAM měl testovaný model.

Geekbench dále uvádí, že přístroj pohání procesor s označením „Kona“, což ukazuje na to, že výrobce použil buď čipset Snapdragon 865 nebo Snapdragon 865 Plus. Další parametry zatím nejsou známy, ale pokud se podíváme na specifikace modelu iQOO 3, který byl přestaven na začátku roku a vezmeme v potaz označení Pro je jisté, že parametry budou velmi podobné a snad i mírně vylepšené.

Pohotový čínský tipař odhaduje, že telefon bude pohánět Snapdragon 865 Plus a tím je dána i podpora 5G sítí. AMOLED displej by měl mít úhlopříčku 6,56 palce s obnovovací frekvencí 90 Hz a integrovaným snímačem otisků. Nejvyšší verze telefonu by měla mít až 12 GB LPDDR5 RAM a až 256 GB interního úložiště UFS 3.1. Přední kamera by měla dostat 16 Mpix a zadní fotoaparát bude trojitý se snímači 48 MPix, 8 Mpix a 13 Mpix. Odhadovaná kapacita baterie je 4500 mAh. Termín představení znám dosud není, ale odhadem by k uvedení mohlo dojít za měsíc.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.