Celokovové tělo s FullView displej s minimálními rámečky a dlouhá výdrž baterie. Rychlé nabíjení, funkce Huawei Share a čtečka otisku prstů v zapínacím tlačítku. Huawei MateBook D 14 a D 15 tak jako celá řada nových Matebooků přichází s poctivou výbavou, slušným výkonem a baterií, kterou jen tak neutaháte.

Huawei MateBook D 14 a D 15 – FullView displej

MateBooky D 14 a D 15 mají širokoúhlé displeje ve Full HD rozlišení, které se díky svým skvělým pozorovacím úhlům téměř 180° hodí na sledování filmů a jako základ pro domácí multimediální systém. V podání těchto dvou zařízení jsou poměry celkové plochy displeje k rámečkům úctyhodných 87 a 84 %. MateBooky díky tomu vypadají moderně a elegantně.

Výkonný hardware a baterie na celý den

Srdcem MateBooků D 14 a D 15 jsou procesory AMD Ryzen třetí generace, stejně rychlé a výkonné jako u MateBooku 13. To je model Matebooku těsně pod vrcholem letošní řady. V kombinaci s 8 GB RAM a rychlými SSD disky jsou tak notebooky pro běžného uživatele dostatečně rychlé při většině standardních operací. Například prohlížení webu, práce s kancelářskými aplikacemi, prohlížení obrázků a používání různých videokonferenčních platforem.

Baterie notebooků zvládnou provoz bez nutnosti připojení k zásuvce po dobu devíti hodin v případě MateBooku D 14. Přes šest hodin pak u D 15. Baterie lze velmi rychle nabíjet pomocí přibaleného adaptéru, na necelých 50 % za půl hodiny. Nabíjecí adaptér využívá koncovku USB-C, máte tedy adaptér k nabíjení většiny novějších zařízení Huawei.

Čtečka otisku prstů inspirovaná telefony

Celá řada nových MateBooků přinesla do segmentu notebooků inovaci v podobě spolehlivé čtečky otisků prstů integrované do zapínacího tlačítka. U ní společnost Huawei využila své zkušenosti z vývoje čteček otisků prstů z vlastních chytrých telefonů a tak vznikla dosud nejspolehlivější čtečka, která je navíc ergonomicky ideálně umístěná v zapínacím tlačítku. Pro zapnutí MateBooků stačí pouze jednou stisknout, počítač se zapne a otisk prstu zůstane v mezipaměti, aby ho mohl systém Windows použít pro přihlášení do odpovídajícího uživatelského profilu. Stejný postup se aplikuje i při obnovení z režimu spánku. Všechno probíhá rychle a spolehlivě, přesně jako u chytrých telefonů.

Huawei Share pomáhá při práci

Dalším jedinečným řešením, se kterým přichází řada nových MateBooků, je sada speciálních funkcí. Ta pomáhá integraci notebooků a nejnovějších chytrých telefonů Huawei. Huawei Share umožňuje využít nové způsoby ovládání telefonu použitím klávesnice a myši počítače nebo dalších vstupních zařízení připojených k notebooku. Dále pak možnost nepřerušeného přenosu probíhajících hovorů mezi notebookem a telefonem. A nezapomeňme na bezdrátové posílání souborů mezi telefonem a notebookem bez potřeby internetového připojení a obráceně pouhým přetažením “drag and drop”.

Huawei MateBook D 14 a D 15

Huawei MateBook D 14 a D 15 – Ve znamení výkonu

Vlajkovou lodí řady MateBooků je model X Pro, který přináší náročným uživatelům a manažerům stylové zařízení s nekompromisním výkonem a maximální výdrží baterie. Kromě všech společných charakteristik řady MateBooků pro rok 2020 má navíc ještě displej s ultravysokým rozlišením. Dále nejtenčími rámečky v celé řadě a poměrem stran 3:2, který pomáhá zobrazit více obsahu tam, kde je to důležité.

MateBooky D 14 a D 15 se prodávají na stránkách shop.huawei.com ve speciální akční nabídce. Také u všech zavedených českých obchodníků s elektronikou, MateBook D 14 za cenu 17 999 Kč a MateBook D 15 za 16 499 Kč. Při koupi každého z těchto zařízení dostanete v rámci zaváděcí akce do konce srpna navíc ještě myš, batoh a sluchátka Huawei FreeBuds 3i.