Společnost Gionee patří mezi ty čínské společnosti, kterým se v posledních letech příliš nedařilo a nějakou dobu byly na pokraji krachu. Konec loňského roku v případě Gionee však znamenal obrat k lepšímu a letošní rok se zdá, že se společnost začíná zotavovat z nejhoršího. Důkazem by mohl být i nový telefon Gionee, který právě prochází rukama čínských certifikátorů Tenaa.

Tenaa certifikuje telefon Gionee s kódovým označením Gionee 20200418 a hlavním rysem přístroje je obří baterie s kapacitou 10000 mAh. Samozřejmě můžete namítnout, že takováto kapacita baterie není žádnou novinkou a měl ji například i telefon Oukitel K10000 Pro, který byl vydán v roce 2017 a patřil mezi odolné robustní přístroje. Ostatně když se podíváme na fotky chytaného modelu Gionee, to že má design outdoorového stroje je doslova k nepřehlédnutí.

A jaké jsou další parametry robustního Gionee? Displej má úhlopříčku 5,72 palce a rozlišení 1440×720 pixelů. Pohánět by jej měl osmi jádrový procesor s taktem 2,0 GHz. Tenaa přesný typ čipsetu neuvádí. Doplní jej 4/6/8 GB operační paměti a 64/128/256 GB interního úložiště. Rozměry přístroje jsou 160,6×75,8×8,4 mm při hmotnosti 305 gramů.

Foto výbava je skutečně úsporná. Na zadním panelu najdeme jen jeden snímač fotoaparátu, který by měl mít rozlišení 13 MPix nebo 16 MPix. Podobně je na tom i senzor přední kamery, který by měl mít 2 MPix nebo 8 Mpix. Je tedy možné, že půjde o interpolované fotoaparáty. Na zadním panelu těsně pod kamerou najdeme i snímač otisků prstů. Ovšem nemilým překvapením by pro někoho mohla být použitá verze operačního systému. Jde totiž o Android 7.1.1 Nougat. Představení telefonu by mohlo proběhnout během příštího měsíce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.