Už se to blíží, už se to chystá. Společnost Samsung už za pár dnů rozjede svou velkou online akci Galaxy Unpacked. Pozvánkové video před pár dny potvrdilo všechny produkty, které budou na předváděčce prezentovány. Ale protože přece jen do prezentace zbývá několik dnů, je tu pořád prostor pro nějaké ty informace o chystaných produktech. Dnes nás bude zajímat řada Samsung Galaxy Note 20 a procesor, kterým budou telefony osazeny

Všichni příznivci Samsungu tajně doufali, že řada Samsung Galaxy Note 20 bude osazena procesorem Snapdragon 865 Plus. Pravda je ale taková, že na některé trhy se telefon s tímto procesorem dostane a na jiných zas bude nabízen s čipsetem Exynos 990. Fanoušci, hlavně ti evropští, jsou zklamáni. Ovšem výrobce krátce před představovačkou vysílá snad dobrou zprávu. Tvrdí totiž, že Exynos 990 pro řadu Galaxy Note 20 výrazně vylepšil a optimalizoval. Údajně až tak, že by mohl být na úrovni verze Exynos 990 Plus. Pokud by tedy takováto verze byla vydána.

Podle tipaře, který si na Twitteru říká @TheGalox byl procesor Exynos 990 optimalizován tak, že má vylepšený výkon a to natolik, že je srovnatelný s čipsetem Snapdragon 865 Plus. Samozřejmě jde jen o jeho soukromý názor a to, jak to bude probíhat v běžné praxi ukáže až čas a testy procesoru v reálných podmínkách.

K vylepšení parametrů čipsetu zřejmě Samsung vedly nedávné protesty fanoušků, kteří v petici požadovali, aby u vlajkových lodí nebyly používány procesory Exynos. Zástupci Samsungu na petici reagovali tak, že mezi procesory Exynos a Snapdragon výrazné rozdíly nejsou. Nicméně skutečnost, že pro domácí verze telefonů Galaxy Note 20 použili opět čipset z dílen Qualcomm a pro globální verzi nasazují vylepšený Exynos 990 přece jen může o něčem svědčit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.