Značka Nubia uvedla na své prezentační akci kromě herního telefonu Red Magic 5S také chytré hodinky Nubia Watch. Jde vlastně o vylepšenou verzi hodinek Nubia Alpha z loňského roku. A přesně jak se předpokládalo mají flexibilní displej.

Design a displej

Protože displej je v případě hodinek Nubia Watch tím nejdůležitějším, na chvíli se u něj zdržíme. Jde o ohebný AMOLED panel s úhlopříčkou 4,01 palce. Jeho ohebnost, nebo chcete-li flexibilita, spočívá v tom, že přesahuje přes hrany hlavního modulu hodinek a obtáčí se tak kolem zápěstí. Tělo modulu je vyrobeno z hliníkové slitiny, na bocích je použita keramika. Díky tomu všemu jsou hodinky lehké a při nošení zbytečně nezatěžují zápěstí. Prodloužení displeje, které přechází do řemínku je vyrobeno z nerezové oceli 316L a při výrobě bylo použito až 30 procesů pro vyšší strukturální pevnost a také pro vyšší estetický dojem. Standardní model hodinek je dodáván se silikonovým řemínku.

Nubia Watch

Hlavní parametry a funkce

Co se funkcí týče, tak asi tou nejzajímavější je podpora eSIM. Přes hodinky lze tedy volat, posílat SMS a připojit se k sociálním sítím. Hodinky také podporují mobilní platby. Samozřejmě vzhledem k tomu, že jsou zatím vydány jen ve verzi pro čínský trh, tyto funkce mají podporu jen u čínských operátorů China Mobile a China Union a v rámci mobilních plateb je to AliPay.

Další funkce jsou už poměrně běžné a využitelné i mimo Čínu. Jde o monitoring tepové frekvence v reálném čase, monitoring spánku, automatické sledování cvičení, upozornění na dlouhé sezení, různé notifikace a připomenutí, info o počasí, kompas a mnoho dalšího. Hodinky také podporují gesto pro „probuzení“ zvednutím zápěstí. K dispozici je i několik typů ciferníků.

Samozřejmě nesmíme zapomenout na 420 mAh baterii, která by měla vydržet až 36 hodin běžného používání a 6,5 dne v pohotovostním režimu. Procesorem je Snapdragon Wear 2100 s 1 GB RAM a 8 GB interní paměti. Nubia Watch budou nabízeny v barvách Knight Black, Armor Green a Flame Red. Už nyní je lze předběžně objednat, prodeje začínají 5. srpna/augusta. Jejich cena je nastavena na 1799 jüanů, což je zhruba 257 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.