Ani dnes jsme se nezapomněli podívat na stránky čínských e-shopů a vybrat pár produktů, které jsou momentálně nabízeny se slevami. Na stránkách Cafago jsme našli výkonného domácího pomocníka pro úklid všech typů podlah, robotický vysavač Xiaomi. Druhým produktem je zlevněný bezkontaktní teploměr, který by se zas mohl hodit v souvislosti se zhoršující se korovanirou situací.

Robotický vysavač Xiaomi Viomi V3

Značka Viaomi spadá do ekosystému Xiaomi a podílí se na výrobě produktů pro domácnost. Mezi jejich výrobky patří i robotický vysavač Xiaomi Viomi V3. Jde o výkonný a inteligentní vysavač, který je osazen laserovým senzorem LDS. Tento senzor mapuje místnost, následně je pomocí algoritmu SLAM vytvořena trasa čištění, po které se vysavač pohybuje při úklidu podlahy. Díky této mapě robot automaticky detekuje překážky s větší přesností.

Tento vysavač má také velkou nádržku na vodu s objemem 550 ml a vylepšený sací výkon, který dosahuje až 2600 Pa. Tato kombinace dokáže spolehlivě zajistit, že na čištěných plochách nebude zůstávat prach nebo jiné nečistoty. Baterie vysavače má kapacitu 4900 mAh s výdrží až 150 minut, kdy se sám následně vrátí na dobíjecí základnu. Robot dokáže překonat překážky vysoké až 2 centimetry. Vysavač lze ovládat pomocí aplikace Mi Home v telefonu. V telefonu můžeme také naprogramovat postup úklidu jednotlivých místností. Xiaomi Viomi V3 je nyní nabízen v německém skladu e-shopu Cafago za 416,99 euro. Při použití slevového kupónu ve tvaru CCV3B cena spadne na 414,99 euro.

Bezkontaktní IR teploměr

Tento bezkontaktní digitální teploměr má IR senzor, takže jej stačí jen z bezpečné vzdálenosti 1 až 5 cm přiložit k čelu a změřit tělesnou teplotu jediným zmáčknutím tlačítka. Hodí se pro měření teploty jak u dětí, tak i u dospělých. Teplota je změřena během dvou sekund a výsledek měření se objeví na LCD displeji. Ten je podsvícený a podle aktuální teploty se i zabarví. Při normální teplotě je displej zelený, při zvýšené teplotě a horečce červený. Teplotu lze měřit buď ve stupních Celsia a nebo ve stupních Fahrenheita.

Teploměr funguje v rozsahu teploty od 32°C do zhruba 42,9°C s odchylkou +/- 0,3 stupně. V rámci měření jde o poměrně univerzální teploměr a lze jím změřit i teplotu vody, jídla, mléka v kojenecké láhvi a dokonce i teplotu v místnosti. Výrobce tvrdí, že díky infračervenému senzoru je teploměr velmi přesný. Po měření se automaticky za 20 sekund vypne. Bezkontaktní teploměr je nabízen v bleskovém prodeji na Cafago za 10,86 euro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.