Mnozí z vás si, i když už je to dlouhých šest let, jistě vzpomenou na den, kdy společnost OnePlus vstoupila do dějin chytrých telefonů. Píše se rok 2014 a na scéně se objevuje zabiják vlajkových lodí, OnePlus One. Vůbec první telefon společnosti, který způsobil obrovský poprask svým skvělým poměrem cena/výkon. Ovšem pořídit si jej nebylo vůbec jednoduché díky obrovskému zájmu kupců a jakémusi pozvánkovému systému, přes který byl telefon prodáván.

OnePlus One dlouhou dobu kraloval všem prodejním žebříčkům. S příchodem dalších telefonů společnosti se na něj ale tak trochu pozapomnělo. Ovšem zdá se, že samotný výrobce na svůj největší hit nezapomíná. A radovat se mohou ti z vás, kteří jej stále ještě máte doma a dokonce jej i používáte. Telefon začínal s operačním systémem Android KitKat a byl pravidelně aktualizována až do verze Android Marshmallow. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na unikátní nadstavbu CyanogenOS. Tu časem výrobce donucen okolnostmi vyměnil za nadstavbu LineageOS. Následovala nadstavba OxygenOS, jejíž nejaktuálnější verze je založena na systému Android 10.

LineageOS založená na Android 10

Tyto změny se však ne zcela dotkly prvního modelu OnePlus One. Ten skončil aktualizací na LineageOS. Dnes by se to však mohlo zdát jako dobrý krok pro to, aby mohl být aktualizován na Android 10. První buildy LineageOS 17.1 založené na Android 10 se totiž začaly objevovat letos na jaře. V té době se začalo proslýchat, že také první model OnePlus je na seznamu zařízení, které budou ještě letos aktualizována. Kdy se tak stane zatím není zcela jasné, ale tipaři odhadují, že aktualizace je na spadnutí.

Samozřejmě je jako vždy nutno počítat s tím, že první verze updatu mohou obsahovat chyby a to zejména proto, že LineageOS 17.1 je vůbec první ROM s Android 10 pro tento telefon. Ale na druhou stranu, pokud vám OnePlus One leží někde v šuplíku, nebo jej používáte jen jako náhradní telefon, nemusely by pro vás případné buggy v ROMce být nějakým fatálním problémem.