Telefon Google Pixel 4A je už pomalu mýtem. Mluví se o něm od začátku letošního roku, známe všechny jeho parametry, známe i jeho design, jen jej ještě nikdo neviděl naživo. Jeho představení poměrně dost zkomplikovala pandemie koronaviru a zřejmě i nepokoje v Americe. Uvedení bylo už tolikrát odloženo, až to chvíli vypadalo, že snad letos ani představen nebude. Poslední avizovaný termín byl 13. července/júla.

Ovšem do dnešního dne Google Pixel 4A představen nebyl. Nicméně máme tu další termín prezentace a na svém twitterovém účtu jej sdílí tentýž tipař, který předpovídal červencový termín. Tentokrát se Jon Prosser dušuje, že Pixel 4A bude opravdu uveden 3. srpna/augusta. Inu, uvidíme jak to nakonec dopadne. Zatím se totiž neví, zda prezentace proběhne online a nebo Google zvolí jinou formu představení. Ono se po tolika odkladech začíná zdá, že nějaká velká prezentace telefonu vlastně ani není nutná.

Pro všechny případy, že by výrobce zas představovačku odvolal, zopakujme si odhadované parametry modelu Pixel 4A. OLED displej by měl mít úhlopříčku 5,7 nebo 5,8 palce s rozlišením 2320×1080 pixelů. Pohánět by jej měl procesor Snapdragon 730 s 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Baterie by měla mít kapacitu 3140 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 18 W. Přední kamera by měla mít 8 MPix a bude uložena v „díře“ v displeji. Zadní fotoaparát dostane 12,2 MPix senzor s OIS a EIS. Cena je odhadována mezi 400 až 500 dolary.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.