Minulý týden představený OnePlus Nord patří mezi nejzajímavější kousky současnosti a třeba na indickém Amazonu jde o nejočekávanější telefon v historii. Není se čemu divit, protože jde o skvělý kousek za velmi dobrou cenu, se kterým se značka konečně vrátila na pole dostupných výkonných telefonů. Za svoji cenu toho nabídne opravdu hodně, ale někde se přece jen šetřit muselo. Samozřejmě to nejvíce odskákal procesor (i když Snapdragon 765G je stále skvělý), ale došlo i na ústupky ve zpracování telefonu.

Telefony OnePlus se vždy vyznačovaly skvělým zpracováním a nový Nord je tak lehkým krokem zpět. Na rozdíl od většiny sourozenců má totiž jen plastový rám a na odolnost to má samozřejmě vliv. Destrukčním testům ho totiž podrobil známý YouTuber JerryRigEverything a telefon extrémní ohnutí nevydržel a nalomil se v oblasti ovládací kolébky hlasitosti. Samozřejmě šlo o masivní sílu telefonu ublížit a do podobné situace se v reálu asi nedostanete. Na druhou stranu si ale Nord odnesl pochvalu za odolnost skla proti poškrábání, kde model potěšil. Ostatně mrkněte na video sami.

Podobné extrémní testy odolnosti asi žádné fanoušky od koupě neodradí, ale je dobré mít je na paměti. Nic prostě není zadarmo a při levnější ceně musí v současné době dojít ke kompromisům. Můžeme tak je zamáčknout slzu při vzpomínkách za nekompromisní modely jako OP3 nebo OP5T při zachování velmi nízkých cen. I tak toho Nord nabízí opravdu požehnaně, AMOLED displej s 90 Hz, výkonný hardware, výborný fotoaparát s OIS, nejlepší selfie senzory v historii značky a samozřejmě i bezkonkurenční OxygenOS.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.