Segment herních telefonů se nám letos utěšeně rozrůstá. Posledními kousky, které se objevily na scéně jsou herní dravci Asus ROG Phone 3 a Lenovo Legion Phone Duel. Ovšem před sebou máme ještě představení modelu Nubia Red Magic 5s. Jeho uvedení by mělo proběhnout už zítra a očekává se, že tento telefon bude silným konkurentem nedávno představených herních strojů. To by mohly potvrdit i jeho výsledky v testech Antutu, kterými Red Magic 5s prošel ještě před svým představením.

To, že Nubia Red Magic 5s drtivou silou válcuje v Antutu své herní kolegy, sdělil na čínské síti CEO značky, pan Ni Fei. Nezapomněl také dodat, že skóre 659586 bodů pokořilo i výsledek telefonu Lenovo Legion, který dosáhl „jen“ na 648871 bodů. Samozřejmě syntetické testy nemusí korespondovat s výkonem v reálné praxi, ale nenápadně by mohly naznačit, že Red Magic 5s by mohl patřit mezi nejvýkonnější telefony na stávajícím trhu. Proslýchá se také, že za tímto vysokým skóre by mohl stát zejména výkon grafiky, která by měla být přetaktovaná.

O dalších parametrech chystaného herního modelu Nubia se příliš mnoho neví. Očekává se vysoká obnovovací frekvence displeje až 144 Hz a dotyková vzorkovací frekvence 320 Hz. Dále také operační paměť typu LPDDR5 a UFS 3.1 interní úložiště. Telefon by měl dostat kapalinové chlazení, procesor Snapdragon 865 Plus a podporu rychlého nabíjení. Zítra by zároveň s tímto herním strojem měla být uvedena i rychlá nabíječka s výkonem až 120 W a také hodinky Nubia Watch se zakřiveným OLED displejem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.