Přestože trh se čtečkami elektronických knih v poslední době není zrovna nejrušnější, společnost Xiaomi nezapomíná ani na tento segment. Na konci loňského společnost vydala svou první čtečku e-knih, která byla až doposud nabízena pouze na čínském trhu. Nyní bychom se ale měli dočkat i jejího globálního vydání, tentokrát s lehce pozměněným obchodním názvem Xiaomi Mi Ebook Reader.

To, že by se čtečka elektronických knih Xiaomi Mi Ebook Reader mohla podívat i mimo domovskou Čínu by mohlo nasvědčovat i to, že právě dostává certifikaci Bluetooth SIG. Zařízení bylo certifikováno 23. července/júla a podle certifikačního výpisu by mělo podporovat připojení přes Bluetooth 5.0. Vydání této čtečky na globálních trzích je jistě dobrou zprávou pro fanoušky značky, kteří by si rádi čtečku pořídili, ale zároveň nechtějí riskovat nákup z čínských e-shopů.

Zároveň je chvályhodné, že Xiaomi rozšiřuje svůj ekosystém i směrem na západ a ne například jen do Indie. Mají stále ještě mnoho produktů, které by si zasloužili rozšířit prodejnost i do Evropy. A je jich také mnoho, které se svého globálního uvedení dočkají třeba po roce. Je však možné, že výrobce si chce jejich prodejnost prověřit nejdříve na domácí půdě, protože získat certifikace pro prodej mimo Čínu není zrovna nejlevnější záležitostí a mnohdy to zvedne i cenu produktu.

Hlavní parametry

A pokud patříte mezi ty, kteří by o koupi čtečky Mi Ebook Reader uvažovali, zde jsou její parametry. E-ink obrazovka má úhlopříčku 6 palců s jemností 212 ppi. Díky tomu lze číst e-knihy i na ostrém slunci, pro čtení ve tmě je připraveno LED podsvícení ve 24 úrovních jasu. Zařízení pohání čtyř jádrový procesor Allwinner s taktem 1,8 GHz. Doplňuje jej 1 GB operační paměti a 16 GB interního úložiště. Čtečka podporuje formáty EPUB, PDF, DOC a TXT. Baterie má kapacitu 1800 mAh. Kdy se Mi Ebook Reader začne prodávat mimo Čínu však zatím není známo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.