Jen před pár dny byl oficiálně představen nový procesor z dílem MediaTek, Dimensity 720 s podporou 5G. Je určen pro telefony střední třídy a měl by se stát přímým konkurentem Snapdragonu 720. A ve velmi krátké době a bez většího humbuku by uveden i první telefon s tímto čipsetem. Stal se jím model Oppo A72 5G, který je už nyní zalistován na oficiálním e-shopu společnosti Oppo. Cena přístroje se zdá být poměrně přijatelná a je nastavena na 1899 jüanů, což je zhruba 270 dolarů.

Design a displej

Model Oppo A72 5G je výrazně vylepšeným bratrem původního Oppo A72, který podporoval „jen“ 4G sítě a byl uveden před několika měsíci na evropském trhu. Jeho design je podobný, zásadní změny najdeme uvnitř telefonu. IPS LCD displej má úhlopříčku 6,5 palce a rozlišení 2400×1080 pixelů. Poměr stran je 20:9 a díky „díře“ pro přední kameru stoupla užitná plocha obrazovky na 90,5%. Navíc její obnovovací frekvence je až 90 Hz. Displej je mírně zakřivený a přístroj jako takový je poměrně štíhlý s tloušťkou 7,9 mm.

Další parametry

Jak již bylo řečeno, procesorem je novinkový Dimensity 720 5G, který podporuje oba standardy 5G, tedy SA i NSA. Navíc zde najdeme také podporu 2CC CA, VoNR a dalších. Čipset doplnilo 8 GB operační paměti DDR4x a 128 GB interního úložiště UFS 2.2. Telefon bude nabízen pouze v této paměťové konfiguraci. Baterie má kapacitu 4040 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 18 W. Snímač otisků prstů je uložen na hraně telefonu a jeho rychlost by měla být 0,288 sekundy. Operačním systémem je Android 10 s nadstavbou ColorOS 7.2.

Foto výbava a dostupnost

Přední selfie kamera našla své místo v „díře“ v levém horním rohu displeje a má rozlišení 8 MPix. Zadní fotoaparát je uložen ve čtvercovém modulu a dostal celkem tři snímače. Ten primární má 16 MPix, sekundární 8 MPix senzor funguje jako širokoúhlý objektiv se záběrem až 119 stupňů. Poslední třetí 2 MPix senzor je monochromatický. Předběžné objednávky pro čínský trh už běží. Zda se tento model dostane i na další trhy zatím není známo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.