Letošní herní monstrum Xiaomi Black Shark 3 se poprvé představilo i s přerostlejší Pro variantou s větším displejem, baterií nebo hardwarovými herními „trigger“ tlačítky. A odezva rozhodně nebyla špatná, protože se tak z telefonu i bez gamepad nástavce stala herní konzole se vším všudy. Proto je poměrně překvapující dnešní informace výborně informovaného „leakstera“ Digital Chat Station, že firma pro plánovanou novou řadu Black Shark 3S neplánuje existenci Pro varianty telefonu.

Podle jeho slov se sice Black Shark 3S podívá na trh již brzy, ale půjde jen o základní variantu. Ta by měla samozřejmě dostat nový procesor Snapdragon 865 Plus, kterým se vyrovná současné generaci konkurentů. Samozřejmostí by měl být také AMOLED displej s vysokou obnovovací frekvencí, stereo reproduktory, vylepšený systém chlazení a minimálně 65W nabíjení. Uvidíme, jak se firma rozhodne ohledně hardwarových triggerů, protože podle mého šlo o jednu z hlavních výhod Pro verze. Takže bychom se určitě nezlobili za její přesun k verzi standardní.

Pro verze se tak možná vrátí až s další generací příští rok, i když ohledně jejího názvu si až tak jisti nejsme. Logika věci by totiž nasvědčovala užití Black Shark 4, ale vzhledem k rozšířené čínské pověrčivosti tomu klidně může být jinak. Čtyřka je totiž v Číně nešťastná, protože se vyslovuje skoro stejně jako slovo „smrt“. Proto jsme se třeba nikdy nedočkali OnePlus 4 a skočilo se hned o generaci dále. Stejný případ může nastat i zde, i když Xiaomi se toho u svých telefonů nikdy nebáli.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.