Čínská značka Nubia má na 28. červenec naplánovanou představovací akci, na které by se měl ukázat nový herní telefon Red Magic 5S. Vedle něj ale podle všeho dojde na oficiální vypuštění nových chytrých hodinek Nubia Watch. Ty by měly navazovat na loňský model Nubia Alpha, což byl zajímavý hybrid telefonu s chytrými hodinkami a jako první v této (malé) kategorii se mohl pochlubit ohebným OLED displejem. Sice šlo o produkt s mnoha mouchami masařkami, ale i tak koncept hodný následování.

Alespoň si to myslí tvůrci, protože právě z celého konceptu Nubia Alpha by měly nové hodinky vycházet. Tentokrát se ale obejdou bez integrovaného fotoaparátu a tvůrci slíbili i výrazné přepracování softwarové stránky věci. Ta totiž byla cílem největších výtek nejen odborníků. Dnes jsme se dočkali dalšího teaser plakátku na Nubia Watch a i když nepřináší nic extra nového, tak jde minimálně o potvrzení některých fundamentálních parametrů. A samozřejmě i data vydání 28. července.

Potvrzen tak máme ohebný OLED displej, který bude „obtékat“ zápěstí a vypadá velmi protažený. Proto bude korektní softwarová nadstavba opravdu kritická. Tělo hodinek bude jako materiál používat 316L nerezovou ocel a hliník, přičemž na boku je jasně viditelná i ovládací korunka. Přítomnost měřícího metru jsem tak úplně nepochopil, ale může se jednat jen o pomocný ukazatel vzhledem k rozměrům. Cena Nubia Watch by teoreticky měla být výrazně níže Alpha, takže by mohlo jít o velmi zajímavý lehce extravagantní kousek pro vaše zápěstí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.