Čínští Xiaomi jsou mezi uživateli obvykle spíše chváleni za softwarovou podporu, protože většina jejich telefonů se dočká aktualizací alespoň na tři generace systému MIUI. Stejně tak podpora modderské komunity a otevřenost vůči fanouškovským modifikacím je na velmi vysoké úrovni. Bohužel to však neplatí u všech modelů a překvapivě macešsky se firma chová i ke svému vůbec prvnímu 5G modelu, stylovému Mi MIX 3 5G. Což je poměrně překvapivé.

Designové Xiaomi Mi MIX 3 5G totiž čekalo marně na aktualizace na MIUI 11 založenou na Androidu 10 a fanoušky to dohnalo dokonce k založení online petice. To firmu lehce popohnalo a během loňského října tak přislíbili do budoucna rovnou aktualizaci na MIUI 12. Ta se však podle aktuálních informací přímo z podpory Xiaomi nebude vztahovat na 5G model  a update tak dostane pravděpodobně jen základní Mi MIX 3 verze. A to ještě s velmi nejistým a vzdáleným datem vydání visícím na drobném vlásku.

Tragický přístup k aktualizacím předvedli Xiaomi u legendární kauzy s Mi A3 na platformě Android One, nad kterým už většina uživatelů dávno zlomila hůl. Obecně platforma Android One byla u Xiaomi za Popelku a podpora byla opravdu velmi bídná. Ale přece jen Xiaomi Mi MIX 3 5G bylo chvíli jedním z nejluxusnějších modelů značky a laik by tak čekal určitou úroveň péče. Podle všeho ale prodeje v Číně i v Evropě byly poměrně malé, takže se firma prostě rozhodla tento model kompletně vymazat z budoucích plánů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.