Značka OnePlus jen před pár dny představila po dlouhých letech svůj nový midrange model OnePlus Nord a potěšila tak fanoušky volající po cenově dostupném telefonu z jejich produkce. Nord je opravdu povedeným kusem, ale pozornost už se pomalu zase začíná přesouvat na další vlajkový model. A OnePlus 8T (Pro) by se podle posledním zpráv měly dočkat i posunu v rozlišení hlavního senzoru fotoaparátu. Firma už příliš dlouho sází na 48 Mpx, ale nová generace by měla poskočit na 64 Mpx hlavní senzor.

Informace byly vytaženy z poslední verze OnePlus Camera v5.4.23, kterou rozpitvali zvědaví fandové z XDA. Zatím není jisté, zda bude nový senzor použit pro obě předpokládané verze nové generace, ale na to si budeme muset počkat ještě hodnou chvíli. O konkrétním vybavení řady OnePlus 8T totiž zatím neprosáklo v podstatě nic. Tedy kromě některých spekulací, které zpochybnily kvůli údajnému nedostatku čipů použití vylepšeného Snapdragon 865 Plus. Jde však stále jen o velmi nepotvrzené zprávy a není tak nutné příliš panikařit.

Dalším odhadovaným generačním skokem by mohlo být údajně i 65W rychlo-nabíjení, protože DashCharge30T se 30W už přece jen lehce zaostává za současnou špičkou. Telefony řady OnePlus 8T by se měly představit někdy na podzim, ale jestli to bude v září (jako OP7T) nebo v listopadu (OP6T) to zatím nikdo netuší. Stejně tak to máme s cenou, ale jen optimisté mohou doufat v pokles, takže bych spíše očekával opět minimálně zhruba 700 dolarů za základní model. Tím spíše, že pro dostupnější účely má teď značka model Nord.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.