Taiwanský výrobce procesorů Mediatek se v poslední době výrazně zvedl a i když nemůže konkurovat Qualcommu s high-end procesory, tak mu zatápí v nižších kategoriích. Dalším nadějným pokusem je včera představený čip Dimensity 720 5G, který by se měl stát nejlevnějším dostupným 5G čipem s velmi solidním výkonem. A na cenu samozřejmě výrobci telefonů slyší, protože 5G podpora u procesorů Qualcommu znamenala výrazné cenové skoky. Na což zákazníci reagovali velmi nelibě.

Proto není žádným velkým překvapením, že se některá velká jména mobilního průmyslu okamžitě po představení procesoru ozvala se zájmem. Podle novinářů z Taiwan Economic Daily je už ruka v rukávě ohledně využití Dimensity 720 5G v případě Huawei, Xiaomi nebo OPPO. A to by ještě zdaleka neměl být konec, protože zájemců je údajně mnohem více. A první telefony s těmito čipy by mohly navíc dorazit poměrně brzy, protože Mediatek hlásí připravenost přímo k distribuci.

Dimensity 720 5G momentálně hodlá konkurovat zejména Snapdragon 720, čemuž nasvědčuje přímo i označení čipu. A ve srovnání s ním má opravdu několik jednoznačných výhod, ke kterým patří 7 nm výrobní proces (oproti 8 nm) nebo samozřejmě i podpora 5G sítí. Solidní by měla být i grafika Mali-G57 a dokonce čip podporuje i 90 Hz obnovovací frekvence displejů nebo HDR10+, což u midrange kusů zdaleka není automatické. Jen tak dál, i když má Mediatek z minulosti stále v některých kruzích pošramocenou pověst, tak se ji za pár měsíců podařilo výrazně vylepšit.