Pamatujete slavnou stříbrnou edici Xiaomi Mi 6 Mercury Silver ? Samotný šéf Xiaomi Lei Jun ji nedávno označil za jeden ze svých nejoblíbenějších telefonů a s jeho názorem se nedá než souhlasit. Šlo o fantasticky vypadající telefon se vzhledem tekutého stříbra, který se dal jednoduše použít i jako zrcátko. Jednalo se ale o velmi limitovanou sérii a cenu neztrácí dokonce ani dnes, nedávno šlo do prodeje oficiálně pár kusů v Číně za sympatických 19.999 juanů (tedy asi 2854 dolarů). A firma se možná něco podobného pokouší zopakovat s Redmi 10X Pro Liquid Silver edition.

Základní Redmi 10X Pro se dostalo na čínský trh v průběhu letošního května a samozřejmě opět šlo o velmi dobře prodávané telefony. Ale jen před pár dny se do prodeje dostala právě i Liquid Silver edice tohoto telefonu, která opravdu na první pohled připomíná legendární stříbrné Mi 6. Šéf Redmi Lu Weibing pak také na sociální síti Weibo okomentoval velmi složitou a nákladnou výrobu tohoto kusu. Sice přímo nezmínil limitované množství kusů, ale ze smyslu jeho příspěvku to automaticky vyplývá.

Poměrně překvapivě se tak tyto nádherné stříbrné kousky prodávají jen za 2599 juanů (tedy asi 371 dolarů) v 8GB+128GB paměťové variantě. To není nijak extrémní cena a fanoušci tak bleskově reagují a vykupují dostupné zásoby. Dá se totiž očekávat velmi brzy jejich výrazný nedostatek a sběratelská hodnota podobných kusů pak půjde výrazně nahoru. Podle všeho se však jedná opět jen o místní čínskou specialitku a na globální trhy se nic podobného nedostane. Tedy pokud nezaplatíte nějakou otřesnou částku některému z přeprodejců.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.