Rychlé nabíjení se letos skloňuje ve všech pádech a vypadá to, že bychom se ještě v tomto roce mohli alespoň u některých výrobců dočkat telefonů, které budou mít nabíjení s výkonem 100 W a vyšším. Ostatně několik z nich už na takových rychlých technologiích pracuje a společnost Nubia patří mezi ně. V jejich případě vše v březnu/marci odstartovala nabíječka GaN s výkonem 65 W, která byla uvedena společně s telefonem Nubia Red Magic 5G. A podle posledních informací se vbrzku dočkáme ještě něčeho rychlejšího.

Nubia totiž chystá na 28. července/júla akci, na které by měl být primárně představen telefon Red Magic 5S. Nu a CEO značky, pan Ni Fei, na čínské síti potvrdil, že zároveň s telefonem bude představena i nabíječka GaN se třemi porty a výkonem 120 W. Na to konto najdeme na síti i upoutávku, na které je i fotka chystané nabíječky. Podle fotky bude mít nabíječka dva USB-C konektory a jeden konektor USB-A. To by tedy znamenalo, že pomocí tohoto zařízení bude možno nabíjet telefony, tablety nebo notebooky a to současně.

O parametrech nabíječky je zatím známo snad jen to, že její design bude podobný tomu, jaký má její pomalejší sestra. Měla by být poháněna nejnovějšími čipy Gallium Nitride a rychlost nabíjení bude skutečně vysoká. Podrobnějších informací bychom se snad mohli dočkat v nejbližších dnech. Nicméně už dnes si můžeme zkusit tak trochu zaspekulovat o ceně nabíječky. Když vyjdeme z toho, že předchozí model s výkonem 65 W přišel zhruba na 24 dolarů, můžeme očekávat, že cena výkonnější nabíječky bude vyšší. Ovšem ne v řádech stovek dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.