Taiwanský Mediatek se v poslední době s velkou vervou pustil do produkce dostupných 5G procesorů a konkrétně s řadou Dimensity 800 trefil do černého. Tyto procesory využívá značná část i velkých jmen mobilního průmyslu, protože jde o nejdostupnější 5G řešení na trhu. A firma plánuje v této strategii pokračovat a operovat v kategoriích, kde nemá největší konkurent Qualcomm zatím odpovídají model. Právě s tímto záměrem by pak čerstvě představen i nový Dimensity 720.

Dimensity 720 5G je vyráběn 7 nm litografií TSMC a může nabídnout dvojici jader ARM Cortex-A76 spolu se šesticí jader Cortex-A55 taktovaných na 2 GHz. Vzhledem k tomu, že hlavním oponentem bude Snapdragon 720G, tak to papírově není žádná velká sláva. Ale podle vyjádření Mediateku to v kombinaci s grafikou Mali-G57, LPDDR4X RAM na 2133 MHz a novou vnitřní paměti UFS 2.2 bude stačit na jeho překonání. Každopádně bude mít Dimensity 720 navrch s podporou 5G sítí, protože SD720G je pouze 4G čip.

A další specifikace nového midrange Mediateku rozhodně nejsou špatné. U displeje je například podporováno 90 Hz obnovovací frekvence, HDR10+ nebo rozlišení až 2520 x 1080 pixelů. Stejně tak fotoaparáty zvládnou až 64 Mpx s nahráváním 4K videa a spoustou dalšího. Tvůrci se také chlubí spotřebou, která je údajně na velmi nízké úrovni díky třeba 5G UltraSave technologii modemu. A za zmínku stojí například i podpora duální technologie potlačování okolních ruchů pro mikrofon. Cenově půjde o velmi dostupný kousek, takže se s ním v blízké budoucnosti budeme setkávat určitě často.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.