Krátce po oficiálním představení prošel herní telefon Asus ROG Phone 3 i rukama testerů z platformy DxOMark. Tentokrát si však pánové nevzali na paškál fotoaparáty, ale svým testům podrobili audio tohoto telefonu. A přiznejme si, že dobrý zvuk je u herního telefonu poměrně dost důležitý. Podle výsledků testů se zdá, že ROG Phone 3 dopadl výborně a dokonce v celkovém žebříčku obsadil druhou příčku.

Testeři udělili telefonu Asus ROG Phone 3 vysoké skóre 75 bodů. O bod víc získal jen model Xiaomi Mi 10 Pro, který audio žebříčku kraluje. Stejný počet bodů jak ROG Phone 3 má i Huawei Mate 20 X. Dodejme ještě, že v rámci přehrávání audia dostal ROG 75 bodů a v rámci nahrávání pak 74 body. Jde tedy o velmi vyrovnané výsledky. Připomeňme také, že telefon má přední stereofonní reproduktory se zvukovou technologií Dirac Research. Navíc zde najdeme i čtyři mikrofony pro „3D záznam“, korekci frekvenční odezvy a technologii virtuálních basů pro přehrávání. Testeři tvrdí, že toto je výbava, která by měla skutečně zaručit kvalitní zvuk.

Mezi hlavní klady přehrávání audia patří celkově velmi dobře vyvážená tonalita, výborný dynamický výkon a nebo přesné basy. Jako snad jediný nedostatek vidí testeři poměrně znatelné basové rezonance. U nahrávání audia je hlavním kladem konzistentní celkový výkon za jakýchkoli podmínek, velmi dobrý prostorový výkon a dobré tonální vyvážení zvukového pozadí. Za nedostatek testeři považují slyšitelné zkreslení při nahrávání v hlučném prostředí. Ovšem v souhrnu se dá říci, že třetí generace herního telefonu Asus ROG má výrazně lepší zvuk než předchozí modely a zvuk je přesně takový, jaký očekáváme u vlajkového stroje. Celou recenzi audia si můžete přečíst zde.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.